PALNIKI PRZEMYSŁOWE NA GAZ

Palniki z nasadką

Do stosowania w przemysłowych piecach i paleniskach w przemyśle stalowym i metalurgicznym, w branży metali szlachetnych, kolorowych i lekkich oraz w przemyśle tworzyw sztucznych, włókien i papierniczym. Inne zastosowania to instalacje termicznego dopalania oraz suszarnie i wytwornice ciepła.

BIO, BIOA, ZIO, BIOW, ZIOW

Palniki są wykorzystywane w połączeniu z nasadką z ogniotrwałego betonu (np. w piecach kuźniczych). Dzięki różnym właściwościom, geometrycznym palników mogą być uzyskiwane różne kształty płomieni.

Do zastosowań niskotemperaturowych (np. ogrzewanie tygli, ogrzewanie lanc, wytwarzanie gorącego powietrza) palniki są wyposażone w rurową nasadkę ze stali odpornej na wysoką temperaturę.
Różne długości palników umożliwiają ich dopasowanie do wymagań.
Rodzaje gazów: ziemny, ciekły i koksowniczy; inne gazy na zamówienie.

Korpus:
BIO: żeliwo szare, BIOA: aluminium, ZIO: stal,
BIOW: stal z wewnętrzną izolacją,
ZIOW: stal z wewnętrzną izolacją.

BBG

Do stosowania w otwartych instalacjach opalania. W zależności od wymaganej temperatury w piecu, palniki z komorą spalania ze stali szlachetnej (BAT) są stosowane razem z betonem ogniotrwałym (BRT).
Rodzaje gazów: ziemny, ciekły (w formie gazowej) i miejski; inne gazy na zamówienie.
Maks. temperatura powietrza: BBG 1, BBG 2: ≤ 315 °C,
BBG 3: ≤ 480 °C (korpus z wewn. izolacją

Palniki z rurą ceramiczną BIC, BICA, ZIC, BICW

Do stosowania w przemysłowych piecach i paleniskach w przemyśle stalowym i metalurgicznym, w branży metali szlachetnych, kolorowych i lekkich oraz w przemyśle tworzyw sztucznych, włókien i papierniczym. Inne zastosowania palników BIC, BICA i ZIC: instalacje termicznego dopalania, suszarnie i wytwarzanie ciepła.
W połączeniu z zestawem ceramicznych rur TSC palnik może być używany w piecach murowanych lub wyłożonych matami z włókien. Nasadka na palnik jako komora spalania nie jest potrzebna.
Palniki BIC, BICA charakteryzują się średnią i wysoką prędkością wylotową (od 80 do 150 m/s). Dlatego nadają się one szczególnie do pieców przemysłowych, w których temperatura jest regulowana w systemach z taktowaniem.
Rodzaje gazów: ziemny, ciekły i koksowniczy; inne gazy na zamówienie.
Korpus: BIC: żeliwo szare, BICA: aluminium, ZIC: stal, BICW: stal z wewnętrzną izolacją.

Więcej informacji o modelach palników przemysłowych na gaz:

DO POBRANIA: PALNIKI PRZEMYSŁOWE NA GAZ